Aktualizováno dne 11. března 2011 - Scribus – vložení tabulky z Writeru

Něco málo o mně

Drahně již tomu let, kdy vytvořil jsem své první stránky, tehdy ještě do tří rámců uzavřené, abych měl kam ukládat informace, jež mohl bych snad ještě potřebovati, či někomu jinému mohly by ku prospěchu býti. Účelu tomuto odpovídá i perioda jejich aktualizace, jež nezadala by si s křivkou dlouhých vln, na nichž jsme rozhlasové stanice kdysi poslouchali.

Narozen v jednasedmdesátém roce století minulého po dědečkovi jméno Otakar jsem dostal, první to dar pro vstup do života. Byla to krásná doba, kdy číst, psát, počítat, hrát v šach a na kole jezdit jsem se naučil, tupým zíráním do monitoru či obrázkové bedny neposkvrněn. Též chemie se stala mým hobby, jak zpívá Pavel Dobeš, což občas sežehnutým obočím a vlasy končilo, a občas též kyseliny solné při leptání plošných spojů jsem si přivoněl. Do toho všeho na kytaru jsem brnkal a trampoval, hvězdy pozoroval a holky oblboval.

S počítači setkal jsem se někdy kolem roku osmdesátého třetího, kdy objevily se první osobní kapesní krabičky, následovány později ranými osmibity. Což ovšem informace jsou veskrze irelevantní. Zajímavou pro mne byla minidistribuce Monkey Linuxu, jež v časopise, patrně v Chipu, byla kdysi přibalena, snad v roce devadesátém sedmém. Nakoupiv trochu literatury seznámil jsem se povšechně s tímto systémem a nasadil ho v práci ve funkci doménového řadiče pro přihlašování uživatelů Windows. Jeho spolehlivost a přehlednost mne ohromila. Tehdy to ještě nebyl systém použitelný na běžném desktopu, což se časem ovšem též prolomilo, a od roku 2005 používám Linux všude, kde tomu objektivní důvody nebrání.

V době dnešní již chemické pokusy nepáchám, ale jinak mi záliby zůstaly, jen místo trampování raději civilizovanější turistiku volím, v rámci kultury občas do divadla zajdu, prózu čtu i poezii. A nejen šach, ale i Scrabble rád si zahraji. A k tomu rád fotím – v menu naleznete odkaz na mé fotky na Panoramiu :-)

Používáte browser CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde